Salienas pagasta bibliotēka organizēja ekskursiju pa Latgali

2016.g. 09.augustā Salienas pagasta bibliotēka organizēja ekskursiju pa Latgali. Šogad bibliotēkas lasītāji apmeklēja Lūznavas muižu,  agrāk Laizēnu vai Dlužņevas muižu, kura atrodas Lūznavas ciemā, Lūznavas pagastā, Rēzeknes novadā. Muižas kungu māja ir romantizētā jūgendstilā celta ēka. Ekskursantiem bija iespēja apskatīties  muižas parku.

Otrais ekskursijās maršruta punkts – Aglonas Kristus Karaļa kalns.Šis kalns ir atklāts 2006. gadā un atrodas netālu no Aglonas bazilikas. Objektā apskatāmas vairākas lielas koka skulptūras, kurās atainoti Bībeles tēli un sižeti. Tā ir lieliska vieta, kuru ikgadu apmeklē svētceļnieki un ikviens interesents, neatkarīgi no konfesionālās piederības. Šobrīd šeit uzstādītas jau vairāk kā 220 dažādas skulptūras un to kompozīcijas Jāpiebilst, ka ekspozīcija pastavīgi papildinās. Kopā ar dārziem un mākslīgajiem dīķiem skulptūru parks aizņem ~20 ha lielu platību.

Salienieši arī apskatīja  Aglonas baziliku, kurš ir Latvijas nozīmīgākais katoļu garīgais centrs un pasaules mēroga svētvieta.  Ik gadu 15. Augustāšai svētvietā ierodas simtiem tūkstošu svētceļnieku no visas Austrumeiropas.

Ekskursijas rezultāts – enerģijas lādiņš, .labs garastāvoklis un antidepresanta porcija! Paldies Salienas pagasta pārvaldes vadītajam par  autobusa piešķiršanu